www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet WPB

Spořící účet WPB

Jestliže chcete své peníze nechat vydělávat, tak je určitě nebudete ukládat na běžný účet, ale budete se snažit najít tu nejvýhodnější alternativu, aby vám vaše finance dělaly radost v podobě toho, že se budou jaksi samy množit. K tomuto účelu byla založena různé spořící konta. Většina z nich je nějakým způsobem zaměřena, ať už se jedná o stavební spoření, důchodové připojištění a podobně. Určitě také víte, že existuje možnost jakýchsi termínovaných vkladů, které spočívají v tom, že si vaše peníze uložíte a necháte je vydělávat po určitou dobu, kdy si je zase budete moci vyzvednout. Přesně takto funguje v podstatě i spořící účet WPB.

Jestliže si máme toto konto popsat, tak se v podstatě jedná o účet, který odpovídá v realitě jakési vkladní knížce. Když si vezmete vkladní knížky, tak ty byly zejména devízou let minulých a jistě si dobře pamatujeme, jak nás vždy potěšil pohled na sumu, která byla v knížce napsána. Dnes už samozřejmě tento princip funguje trochu jinak, a to zejména díky počítačům a internetu.

Spořící účet WPB funguje tím způsobem, že si na něj uložíte jistou finanční hotovost, a poté budete čekat určitou dobu, kterou si samozřejmě stanovíte smlouvou, na tu možnost, že si vaše peníze opět vyberete, ale v poněkud vyšším množství. Jestliže se máme říci něco málo k oné době sloužící jako jakási výpovědní lhůta, tak ta se pohybuje v různých časových variacích. Pokud na své finance pospícháte, tak můžete zvolit výpovědní lhůtu, která bude trvat pouhých šest měsíců. Nicméně chcete-li vaše peníze více navýšit, tak si můžete nastavit třeba dobu pěti let. Co se týká limitů v tom, kolikrát si budete a tento účet ukládat, tak vězte, že žádný neexistuje. Můžete klidně vkládat na tento účet po malých částkách, které se vám budou postupně připisovat. Žádný limit vás jednoduše omezovat nebude.

vyzkoušejte -> nebankovní půjčky rychlé půjčky

Velmi důležitá je informace, která se týká toho, nakolik váš vklad bude pojištěn. Finance, které si na toto konto uložíte, jsou pojištěny až do možné výše 50 000 euro. Pokud budete chtít znát pohyby na vašem účtu, tak zúčtování probíhá každý měsíc. Co se týká předčasného výběru, tak ten je samozřejmě možný za určitých podmínek, které stanovuje bankovní ústav.

Když už jsme u bankovního ústavu, tak je třeba také poznamenat to, že spořící účet WPB je nabízen na našem trhu spořitelním družstvem WPB Capital. Toto družstvo se vyznačuje hlavně tím, že disponuje nejvyšším kapitálem v České republice vůbec. Tento kapitál činí zhruba 155 milionů korun. Zkusme si nyní nastínit některé výhody a naopak nevýhody, která spořící účet WPB skýtá.

První devízou tohoto spoření jsou bezesporu ty nejvyšší úrokové sazby, které můžete na trhu najít. Konkrétně slibují výnos ve výši v rozmezí od 3,30% do 5,85% za rok. Záleží hlavně na výši vkladu a také pochopitelně na délce výpovědní lhůty. Čím je tato doba delší, tím pochopitelně stoupá i výše úroku. Jednou z dalších výhod tohoto spoření je ta skutečnost, že neplatíte žádné zápisné.

Velkou výhodou celého spořícího účtu WPB se bezesporu stalo jeho jednoduché založení. Účet si můžete celkem bez problémů zřídit doma prostřednictvím internetu. Velkou devízou spoření WPB se stal ten fakt, že nemusíte platit žádné poplatky. Vaše finance, které se za určitou dobu zhodnotí, vám budou vráceny zpět na váš účet ve vaší domovské bance. K tomu, abyste si mohli zřídit spořící účet WPB není tedy třeba abyste měnili svůj finanční ústav, na který jste byli doposud zvyklí.

Jestliže jsme zatím mluvili o výhodách, tak je třeba zmínit i některé nevýhody. Mezi ty zejména patří povinné zůstatky, které prostě jednoduše musí na účtu zbýt. Druhou nevýhodou je samotná výpovědní lhůta, která je poměrně dlouhá. Připomínáme, že činí 6 měsíců až 5 let!

sponzorované odkazy