www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Sporoúčet Komerční banka

Sporoúčet Komerční banka

Když už vás přestane bavit spořit peníze jen tak doma v hotovosti a zjistíte, že v prasátku se vaše finance rozhodně nerozrostou, tak sáhnete zajisté po některém z účtů, které poskytují různé finanční instituce. Záležet bude jen na vás, kterou z těchto společností poskytujících různé spořící účty zvolíte.

Jestliže budete chtít co nejvyšší úrok, tak mnohdy zvolíte záložnu a jestli budete chtít mít co největší jistotu, tak půjdete do některé z bank. Jednou z těchto bankovních ústavů je také Komerční banka, která nabízí svůj produkt v podobě spořícího účtu s názvem sporoúčet Komerční banka. Tato u nás velmi známá finanční instituce, která je nedílnou součástí českého kapitálového trhu již od roku 1990, kdy se stala v podstatě pokračovatelem Československé státní banky. Jinak vlastníky této banky jsou francouzští finančníci ze skupiny Société Générale. Ta se za léta své existence v podstatě stala nejsilnější finanční skupinou v Evropě. Tato skupina je akciovou společností. S jejími akciemi lze obchodovat například na Pražské burze. Pro milovníky čísel jen malinká poznámka o tom, že Komerční banka má zhruba kolem 1,6 milionu klientů.

vyzkoušejte -> půjčky bez registru rychlé půjčky

Kdybychom se dostali zpět ke sporoúčtu Komerční banky, tak ten se stal v podstatě jakousi doplňující službou k účtu běžnému, který je veden v rámci služeb Komerční banky. Prostředky, které se stanou nadbytečnými anebo jinými slovy překročí limit, jsou automaticky převáděny na tento typ spořícího účtu. Co se týká úrokové sazby, tak ta se stala doslova závislou na tom, kolik finančních prostředků na účet uložíte. Minimální finanční hotovost, která zajistí úrokovou míru, kterou banka zajišťuje a deklaruje, činí 5 000 korun. Tuto finanční hotovost lze také nazvat zůstatkem. Kdybychom měli být konkrétní, co se přesné úrokové sazby týče, tak při samotném zůstatku do 99 999 korun začíná na 1,36%. Pakliže váš zůstatek bude přesahovat 1 milion korun, tak úroková sazba dosáhne až velmi příjemných 2,16%. Velmi zajímavým zjištěním pro nové klienty bude jistě také ta skutečnost, že díky tomuto novému účtu u Komerční banky získáte také automaticky platební kartu, za kterou pochopitelně nebudete muset platit. Jinak pokud se rozhodnete s touto kartou platit u některého z obchodníků, kteří podporují tento druh platby, tak se vše bude dít bez dalších poplatků. Jestliže ale budete potřebovat rychle hotovost a vyberete u některého z bankomatů, tak vás tato služba bude stát 19 korun.

Kdybychom se měli zastavit a říct si něco o výhodách a nevýhodách sporoúčtu u Komerční banky, pak těchto výhod a nevýhod bude několik. Začneme-li plusy, tak jedním z nich je bezesporu již zmiňovaná úroková sazba, která je na dnešní poměry relativně vysoká a zaručuje při větší výši zůstatku poměrně slušný finanční zisk.

Připomeňme její rozmezí od 1,36 % až 2,16 %. Další výhodou je samotné vedení účtu, které vás v podstatě nebude stát ani korunu. Když se rozhodnete, že si vyberete nějaké ty finance, tak vězte, že výběr v hotovosti budete mít taktéž zdarma. Pokud se rozhodnete na tento účet uložit jakoukoliv částku, tak tuto transakci budete mít taktéž zdarma. Jinak poměrně velkou devízou je ta skutečnost, že do Komerční banky nebudete mít nikterak daleko, jelikož její dostupnost je velmi dobrá vzhledem k tomu, kolik poboček se na území České republiky nachází. To samé platí i o bankomatech Komerční banky, jejichž síť je v tuzemsku poměrně rozsáhlá.

Jestliže máme také říct něco o mínusech, které tento spořící účet skýtá, tak jedním z nich je zejména výpovědní lhůta, jejíž délka činí jeden měsíc. Takže pokud si budete chtít peníze vybrat ihned, tak to nebude nikterak jednoduché. Pakliže si myslíte, že k tomu, abyste si sporoúčet mohli založit, nebudete potřebovat žádné finanční prostředky, tak jste na omylu. K tomu, aby byl váš sporoúčet založen, je třeba disponovat částkou minimálně 5 000 korun českých.

sponzorované odkazy