www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet Plus Unicredit Bank

Spořící účet Plus Unicredit Bank

Pokud jste si našetřili nějaký finanční obnos a chcete, aby vám vaše peníze něco vynesly, tak je určitě neuložíte na běžný účet, ale budete se snažit najít spolehlivou finanční instituci, která by vám pomocí jejich spořících účtů pomohla k tomu, aby suma vašich peněz stoupala co možná nejrychleji a nejvíce.

Pokud se rozhodnete, že své peníze svěříte bance, tak jednou z takových je i Inicredit Bank. Ta založila produkt spořící účet Plus. Právě na tento spořící účet si můžete převést své peníze, a ty vám budou vydělávat. Jedná se o účet, na který prostě a jednoduše můžete začít spořit.

Než začneme s popisem tohoto účtu, řekněme si pár slov o Unicredit Bank. Tato finanční instituce se stala poměrně silnou a dynamicky se rozvíjející společností, která má svůj finanční základ ve skupině Corporate finance. Je členem významné finanční skupiny UniCredit Group. Ta je v podstatě jednou z největších v Evropě. Celá skupina disponuje službami pro 28 milionů klientů v celkem 19 zemích. V tuzemsku dala prostor ke vzniku této banky fúze HVB Bank a Živnostenské banky.

vyzkoušejte -> půjčky bez registru rychlé půjčky

Když se vrátíme zpět ke spořícímu účtu Plus, tak zjistíme, že jedním z jeho hlavních lákadel je pochopitelně stanovená výše úroku. Ta se pohybuje mezi 0,7 až 1,5%. Výše samotné úrokové sazby závisí na tom, v jaké měně je daný konkrétní účet a také na skutečnosti, jaký je momentálně na účtu zůstatek. Pokud si budete chtít spořící účet Plus zařídit, tak vězte, že se tak bude dít zcela bez poplatků. Samotné vedení účtu vás také nebude stát a ni korunu, o vše se postará bankovní ústav, konkrétně tedy Unicredit Bank.

Co se týká minimálního vkladu, tak ten musí dosahovat výše nejméně 10 000 korun. Pakliže nemáte naspořenou tuto sumu, tak si musíte nejprve spořit na běžném účtu a po dosažení této částky lze zvolit spořící účet Plus. Velmi příjemnou se stala ta skutečnost, že si nemusíte své peníze střádat pouze v korunách, ale můžete použit i některých jiných významných světových měn. Jsou jimi americké dolary a sjednocená evropská měna euro. Co se týká jednotlivých poplatků, tak peníze budete platit v té situaci, když budete na účet vkládat finance. Pokud se rozhodnete, že na něj vložíte hotovost, tak za jakoukoli částku, kterou budete chtít připsat na své spořící konto, zaplatíte 15 korun. Jestliže ale na váš účet bude chtít přispět nějaká třetí osoba, tedy nějaký známý anebo příbuzný, který vám bude chtít přilepšit, tak už toto uložení bude stát korun čtyřicet. Pokud budete ukládat své peníze v některé z již zmiňovaných cizích měn, tak zaplatíte celkově 0,3% z dané ukládané částky. Nejméně to ale opět bude oněch 15 korun.

Kdybychom začali výčtem výhod tohoto typu účtu, tak tou první by byla vaše možnost, že si můžete automaticky převést zůstatek z běžného účtu, který je nad limitem. Tato služba je pro vás poměrně výhodná, obzvlášť v situacích, je-li váš příjem vyšší a vaše peníze vám na běžném účtu jednoduše budou stát. Jinak se také můžete pojistit proti tomu, že by s vašimi prostředky na účtu mohl disponovat někdo jiný. Učiníte tak pomocí hesla, které si zadáte. Banka potom bude kontrolovat kromě jména a dalších osobních údajů také vámi zvolené heslo.

Pakliže volně přejdeme k nevýhodám tohoto spořícího účtu, tak vězte, že budete limitování několika zbytečnými omezeními. Prvním limitem je bezesporu tříměsíční výpovědní lhůta. Pokud si budete chtít vybrat vaše nastřádané peníze, tak budete muset jednoduše tři měsíce počkat. Co se týká samotného výběru, tak ten lze provést pouze a jedině v hotovosti, na převody na jiné účty jednoduše a prostě zapomeňte.

sponzorované odkazy