www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet KompletKonto

Spořící účet KompletKonto (Raiffeisen)

Pokud se rozhodnete spořit a budete chtít použít svou uspořenou sumu na takové účely, na které budete chtít, tak si pochopitelně nezvolíte důchodové spoření ani stavební spoření, ale podíváte se na různé spořící účty, které nabízejí v dnešní době bankovní ústavy. Těchto účtů je nespočetné množství orientace mezi jednotlivými z nich není nikterak jednoduchá.

Zkusme si nyní představit účet, který se nazývá KompletKonto a přišla s ním společnost Raiffeisen. Než přejdeme k charakteristikám samotného spoření, tak je nutné představit si alespoň pár slovy samotnou Reiffaisen Bank.

Jedná se o velmi známou bankovní společnost, která své služby na území České republiky nabízí od roku 1993. Velmi důležitou fází v existenci této banky se stala fúze právě mezi společností Reffaisen a eBankou. Jinak samotná Reiffaisen Bank má 100 poboček a klientských center. Jestliže se máme alespoň zmínit o majoritním vlastníkovi této banky, tak je jím RZb Group. Tato finanční skupina vlastní Reiffaisen banku ze dvou třetin. Jinak je třeba také připomenout, že Reiffaisen Bank je jednou z nedynamičtěji se rozvíjejících bank na našem území. Důkazem toho budiž cena mezinárodního prestižního časopisu Euromoney, kterou získala tato banka již počtvrté za sebou.

Co se týká spořícího účtu KompletKonto, tak se v podstatě jedná o osobní účet, který v sobě jakoby nesl ještě dalších několik zajímavých služeb. Mezi nimi je i služba týkající se spoření. Reiffaisen Bank nabízí tři různé podoby Kompletkonta. Záležet bude už jen na vás, která varianta vám bude ušitá na tělo nejlépe. Zkusme si nyní poukázat na to, co vám vůbec samotné Kopletkonto nabízí. Velmi důležitou vlastností u všech podobných spořících účtů je flexibilita. Jinými slovy, jak již bylo řečeno, váš účet si budete moci vymodelovat sami dle vašich potřeb a přání. Klidně si budete moci nastavit dle vaší libosti převod různých volných financí, které budou na tento lépe úročený účet směřovat. Další velmi důležitou záležitostí je pochopitelně bezpečnost. Jestliže si kamkoli ukládá člověk větší finanční obnos, tak se zpravidla o své peníze bojí, což je ostatně velmi přirozené. Pokud budete mít spořící účet u Reffaisen Bank, tak se nemusíte ničeho bát, jelikož si vy sami budete moci zvolit různé limity transakcí, které na tomto účtu proběhnou. Vše si pochopitelně ohlídáte pomocí mobilního telefonu, na který vám budou chodit zprávy o tom, jaké že transakce na vašem účtu momentálně probíhají. Jinak si pochopitelně lze připojistit samotnou platební kartu proti jejímu odcizení, čímž dosáhnete toho, že se vám bude čítat samotná náhrada celé takto vzniklé škody od okamžiku, kdy telefonicky ztrátu této karty nahlásíte.

vyzkoušejte -> nebankovní hypotéka ing konto

Velmi zajímavou možností jsou takzvaná zadní vrátka v podobě kontokorentu, pomocí něhož lze jít až do mínus 150 000 korun. Platit přitom budete pouze za časové období, po které kontokorent využíváte. Jinak je třeba také poznamenat, že zde existuje i možnost získání cestovního pojištění zdarma ke spořícímu účtu KompletKonto.

Kdybychom se měli dále specializovat na hlavní výhody KompletKonta, tak by mezi ně jistě patřila také úroková míra, která se pohybuje v rozmezí od 1,4% do 2,5%. S tím, že 2,5% se týkají zůstatku, který přesahuje jeden milion korun českých. Jinak je třeba také z dalších výhod využít možnosti přímého bankovnictví, které spočívá v podstatě v tom, že můžete být v kontaktu s vaším účtem každý den. Vedení celého účtu budete mít zdarma a stejně tak to bude i s příchozími a odchozími platbami. Co se týká povinných zůstatků na vašem účtu, tak na ty můžete zapomenout, jelikož nejsou povinné. Mezi další výhody bychom také mohli řadit to, že Raiffeisen bank má velmi rozsáhlou síť poboček a v případě potřeby je dostupnost této finanční instituce doslova ideální.

Jedinou nevýhodou, lze-li to vůbec za minus považovat je ta skutečnost, že musíte mít u Raeiffaisen Bank svůj běžný účet.

sponzorované odkazy