www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet FIO konto

Spořící účet FIO konto

Pokud se rozhodnete, že investujete své peníze, které by vám doma nikterak nezískávaly větší hodnotu, tak je třeba si vybrat společnost, která se vám o vaše finance postará. Existuje spousta různých společností, které tyto služby nabízejí. Kdybychom je měli rozdělit do dvou kategorií, tak tou první by byly spořící účty, jež jsou poskytovány různými bankovními ústavy a za druhou kategorii považujeme tu skupinu účtů, které jsou poskytovány různými finančními skupinami, popřípadě kampeličkami.

Mezi tuto druhou skupinu se řadí i spořící účet Fio konto. Tento účet je službou, kterou poskytuje družstevní záložna Fio.

Jestliže si máme o této společnosti něco říct, tak se jedná o družstevní záložnu, která vznikla roku 1996 a je třeba konstatovat, že se jedná o jednu z nejznámějších, největších a hlavně nejstabilnějších záložen, která se vůbec na území České republiky nachází. Skupina Fio byla v podstatě první společností, která byla na území České republiky schopna nabídnout svým klientům dnes již standardní službu internetbanking.

Jinak tato společnost má také ještě jedno prvenství, a to se týká nulových poplatků za svoje služby. S tímto přišla také jako první na tuzemském trhu. I dnes tato společnost poskytuje za nulový a nebo za velmi malý poplatek běžné bankovní služby mezi něž řadíme například platbu SIPO, internetbanking anebo třeba různé příkazy ze sporožirových účtů, ať už se jedná o trvalé anebo jen jednorázové. Jinak je třeba předeslat, že velkou výhodou této společnosti se také stala ta skutečnost, že skupina Fio disponuje svými službami jak v tuzemské měně, tedy v korunách, tak také v eurech a nebo třeba amerických dolarech. Poslední informací, která se týká přímo této skupiny, je ten fakt, že skupina Fio byla v roce 2006 napojena přímým způsobem na zúčtovací centrum České národní banky.

vyzkoušejte -> půjčky bez registru rychlé půjčky

Všechny účty této společnosti jsou ze zákona pojištěny stejně, jako tomu je i u ostatních služeb jiných tuzemských bank. Jestliže budeme ale konkrétní a zkusíme vyjmenovat hlavní charakteristiky Fio konta, tak je třeba začít hlavně u velmi lákavého výnosu z úroků. Ten činí 2,8%, což je v případě spořících účtů poměrně úctyhodné číslo. Většina lidí se zalekne takto vysokého úroku z hlediska krytí svých peněz. U družstevní záložny Fio je celý vklad kryt 100% zůstatku. Nicméně nejvyšší částka, která může celý vklad krýt, může činit maximálně 50 000 euro. Takto to říká alespoň zákon č. 21/1992 Sbírky. Kdybychom se měli zmínit o úročení celého účtu, tak ten je v podstatě úročen každým dnem a úroky jsou na něj připisovány každého čtvrt roku.

Na místě je nutné uvést několik výhod, které vám tento spořící účet přinese. Kromě již zmíněného velmi vysokého úroku získáte také vedení celého účtu zcela zdarma. Další nespornou výhodou je vedení internetového bankovnictví rovněž bez poplatků. Získáte platební kartu Fio a také takzvaný Maestro Chip zdarma. Ten vám zajistí možnost různých operací v hotovosti i bezhotovostně v rámci České a Slovenské republiky. Získáte také absolutně neomezenou možnost převodů peněz v rámci celé skupiny Fio na jeden účet mimo tuto skupiny. Můžete mimo jiné také zadávat trvalé příkazy, nicméně je třeba si dát pozor, jelikož SIPO a inkasní platby nejsou podporovány.

Pokud si ale myslíte, že se k samotnému spořícímu účtu Fio konto dostanete jenom tak, jste na omylu. K tomu, abyste si toto spořící konto mohli pořídit, je třeba být členem finanční skupiny Fio. Jinak zůstatek na vašem účtu musí činit minimálně 100 korun. Abyste se stali členy této skupiny, tak musíte vyplnit přihlášku a složit členský příspěvek ve výši jedné koruny české.

sponzorované odkazy