www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet eMax

Spořící konto pro zhodnocení financí eMax

Jestliže si chceme spořit peníze, tak bychom měli znát své možnosti. Pokud budete mít vaše finance doma pod polštářem, tak vám je sice nikdo nevezme, nicméně nikterak se jejich objem nerozšíří. Ideálním řešením je zvolit některý z finančních ústavům aby se o vaše peníze postaral. Banky nabízejí nepřeberné množství různých účtů spořících kont, v jejichž spleti se ale lze docela slušně vyznat.

Jedním z produktů těchto finančních center je spořící účet eMax. Jestliže se máme něco povědět o tomto typu účtu, tak je třeba si úvodem říci, že spořící účet eMax je charakterizován jako spořící účet nové generace. Proč? Odpověď na tuto otázku se dozvíte v následujících řádcích.

Když si vezmeme jakékoli termínované vklady, které kdy byly běžně k dispozicí, tak ty sice nabízely poměrně slušné úročení, nicméně pokud jste si chtěli vybrat peníze ihned, tak nastal obrovský problém, jelikož záleželo na vaší výpovědní lhůtě. Ta mohlo trvat měsíc, ale třeba i měsíce tři. Což, jak jistě uznáte, je poměrně dlouhá doba, jestliže potřebujete své naspořené peníze ihned. eMax je v tomto naprosto odlišný.

Kombinuje v sobě poměrně slušné úroky s možností okamžitého výběru vaší hotovosti. Jinými slovy funguje podobně jako váš účet, jen s vyššími úroky. Ty jsou denně znovu vypočítávány a následně připisovány. Takže pomocí nich v podstatě množíte své finance až do poslední chvíle.

Zkusme si nyní udat několik výhod spořícího účtu eMax. První devízou eMaxu se stala pochopitelně úroková sazba. Ta se odvíjí od ceny peněz mezi bankami. V současné době se tato úroková sazba pohybuje na čísle 1,3%. Vynikající zprávou je ta, že úroky platí neustále a nezáleží na tom, jakou finanční sumou momentálně váš účet disponuje.

vyzkoušejte -> nebankovní půjčky rychlé půjčky

Pokud se rozhodnete spořit dlouhodobějí, tak není problém využít kombinaci služeb spoření eMax a nového produktu eMax Plus. Právě zde dosahují úroky 2,5%. Velkou výhodou tohoto účtu se stala také ta skutečnost, že nad ním máte kontrolu prakticky 24 hodin denně. Pokud máte doma připojení k internetu, tak si stačí nalistovat příslušné stránky a sledovat bez problémů pohyby na vašem účtu.

Velmi zajímavou kombinaci tvoří spolu se spořícím účtem eMax mKonto, tedy typ běžného účtu. Existuje totiž velmi výhodná možnost provádět různé operace, které se samotným eMaxem konat nemůžete. Jedná se především o inkasní platby či trvalé příkazy k úhradě. Cílový účet se samozřejmě můžete rozhodnout změnit, což bude učiněno bezplatně. Mezi další nesporné výhody spořícího účtu eMax řadíme také to, že si tomuto spořícímu účtu lze objednat platební kartu. Ta je doslova ideálním prostředkem při nakupování. Tatam je doba, kdy si s sebou lidé nosili velké obnosy peněz. Pokud si objednáte kartu Visa Classic, tak si budete moci vybírat z kterékoliv bankomatu a kdy budete chtít. Co se týká samotného zřízení platební karty, tak to vás bude stát 100 korun, nicméně pokud se ptáte na její vedení, tak určitě zajásáte, jelikož vás toto vedení karty nebude stát ani korunu. Mezi další výhody tohoto spoření určitě také řadíme tu skutečnost, že veškeré operace, které se tohoto konta týkají, ať už se jedná o jeho založení, spravování či různé převody z účtu na účet, jsou zdarma. Jinak banka po vás nebude vyžadovat žádné pravidelné vklady ani výší minimálního zůstatku. Velkou výhodou se také stala variabilita těchto spořících účtů. Lze si zařídit třeba tři tyto konta a pojmenovat si je podle toho, na co si momentálně šetříte.

Jestliže máme zmínit také nevýhody spoření eMax, tak jmenujme alespoň dvě. Tou první je zpoplatněný výběr z bankomatu. Jeden vás bude stát 19 korun, což je poměrně hodně. Druhou nevýhodou je absence poboček. Těch je u nás v České republice zatím poměrně málo a konzultace s bankéřem po telefonu či internetu mnohdy není úplně ideálním řešením.

sponzorované odkazy