www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet eKonto

Spořící účet eKonto (eBanka)

Pokud podnikáte a nebo vyděláváte v zaměstnání a potřebujete vaše finance řádně uložit tak, aby jejich cena nikterak neklesala, ale naopak stoupala, tak je třeba si vybrat tu správnou společnost, která vám tento druh spoření je schopna nabídnout. Je třeba také zdůraznit, že většinou také potřebujete se svými penězi včas disponovat, což je velmi důležitým faktorem pro ten pravý výběr finančního ústavu.

Jednou z velmi zajímavých možností je zřízení účtu eKonto. Tento spořící účet nabízela nejprve eBanka, nicméně po její fúzi, kdy se stala součástí skupiny Raiffeisen Bank, jej nabízí v trochu pozměněné podobě právě tato banka. Ta tento účet také přejmenovala a nebo lépe řečeno, poupravila trochu jeho název, na eKonto Plus.

Spořící účet eKonto Plus představuje ve své podstatě spořící účet, který poskytuje velmi výhodné spoření a zhodnocení vašich peněz, aniž byste se museli ohlížet na nějaké výpovědní lhůty nebo něco podobného. Jinými slovy s vašimi financemi budete moci disponovat jak jen vy sami budete chtít a limity podobné tomu, kdy a za jakých podmínek si musíte vybírat, budou jednou pro vždy tabu. Prostě si budete jednoduše spořit a vaše finance budete mít stále k ruce. Spořící účet eKonto Plus je také velmi flexibilním kontem. To umožňuje operativní řešení, jak nakládat s vašimi uspořenými prostředky.

vyzkoušejte -> nebankovní hypotéka ing konto

Pokud si aktivujete službu Inteligentní spoření, pak budete schopni například převádět různé finanční přebytky z vašeho klasického běžného účtu na účet spořící, který pochopitelně bude nabízet mnohem lepší a výhodnější možnosti, jak zúročit nastřádané finance. Stanovíte si zkrátka určitou hranici, která bude určující pro tok financí. Jestliže vaše peníze překročí svou výší tento limit, tak budou automaticky převedeny na spořící účet a jestliže naopak klesnou pod tuto hranici, tak budou peníze zpět z eKonta převedeny na běžný účet klienta. Velmi inteligentně tak budete schopni využívat příjemné úrokové sazby na eKontu Plus.

Jestliže se ptáte na bezpečnost svého vkladu, tak zárukou by vám mělo kromě vynikajícího jména Reiffaisen Bank být také to, že veškeré vaše vklady jsou ze zákona pojištěny. Další nesporně zajímavou možností, která se začíná stávat jakýmsi standardem, je ovládání tohoto účtu přes mobilní telefon a nebo přes internet. Pokud se rozhodnete, že se chcete podívat, jak na tom s vaším spořením momentálně jste anebo jen odeslat některé důležité platby, tak si jednoduše najedete ve svém počítači na internetbanking a vše potřebné již bude otázkou jen několika minut. Kdybychom měli upozornit na hlavní devízy tohoto spořícího účtu, tak kromě již zmíněného inteligentního spoření je třeba také upozornit na velmi výhodné úročení vašeho vkladu, které se pohybuje kolem 1,5%.

Co se týká jednotlivých poplatků, tak při samotném založení účtu neplatíte pochopitelně nic. Za vedení účtu nezaplatíte také ani korunu. Jestliže se ptáte na převody nad a pod limitem, tak ty probíhají také bez dalšího finančního vyčerpávání klienta. Co se týká doby převodů z eKonta Plus na běžné účty, tak na ty nemusíte čekat žádnou dobu, jelikož probíhají ihned. Další nespornou výhodou tohoto typu spoření je skutečnost, že s vašimi penězi můžete nakládat jak chcete i v jejich fyzické podobě. Jinými slovy máte možnost hotovostních transakcí. Pokud se ptáte na minimální zůstatek, který na vašem účtu musí být, tak vězte, že nic takového není třeba.

Asi jedinou nevýhodou eKonta Plus je ta skutečnost, že si budete muset pořídit u Reiffaisen Bank i svůj běžný účet, který je právě, jak již bylo zmíněno s eKontem Plus, velmi provázán.

sponzorované odkazy