www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet ČSOB

Spořící účet ČSOB

Pokud nechcete, aby vaše peníze strádaly inflací, tak si jednoduše přestaňte svou hotovost spořit doma, ale zajděte s ní do příslušného bankovního ústavu, kde vám jistě poradí, jakým způsobem s vašimi financemi co nejvýhodněji naložit tak, aby jejich hodnota začala stoupat, aniž byste vy sami museli něco dělat. Velmi zajímavým druhem spoření se stal spořící účet ČSOB. Česká obchodní banka byla založena již v roce 1964 a působí v oblasti kapitálového trhu právě od této doby, což jí zaručuje velké zkušenosti s finančními možnostmi jak osob fyzických, tak také různých společností. Velmi důležitým bodem v celé existenci této banky se stal rok 1999, kdy došlo k privatizaci ČSOB a jejím majoritním vlastníkem se stala belgická společnost KBC Bank. Právě tato společnost, anebo lépe řečeno banka, je členem velké finanční skupiny KBC.

V roce 2000 společnost ČSOB převzala Investiční a poštovní banku, tedy IPB, a v roce 2007 se jediným akcionářem a tudíž i majitelem banky, stala již zmíněná skupina KBC. V roce 2008 byla oddělena slovenská pobočka ČSOB, takže teď tato banka působí ve své nynější podobě jen na území České republiky. Spořící účet ČSOB je velmi zajímavou možností, jak investovat své peníze tak, aby se vám jejich hodnota zvýšila.

vyzkoušejte -> aukro aukce online ing konto

První základní informací u každého spořícího účtu je výše úroků. Každý zákazník chce jednoduše dopředu vědět, kolik mu jeho případný vklad vynese, pakliže bude poctivě spořit. U spořícího účtu ČSOB se výše úrokové sazby pohybuje mezi 1,7% a 2,35%. Přičemž první udaná hodnota, tedy 1,7%, platí pro zůstatek, jehož maximální výše činí 149 999 korun českých. Údaj 2,35% platí pro zůstatek v hodnotě přesahující jeden milion korun českých. Když si vezmeme samotný spořící účet ČSOB, tak může být veden jen tak sám o sobě anebo v doprovodu jakéhokoliv běžného účtu ČSOB. Pakliže máte u této banky ještě jiný běžný účet, tak můžete velmi jednoduše převádět své finance na tento spořící účet.

Pokud si stanovíte určitý limit, tak budou nadbytečné finance z vašeho účtu automaticky převáděny na účet spořící, čímž dosáhnete toho, že tyto peníze budou mnohem lépe úročeny a váš zisk se tím pádem navýší. Jinak je třeba také podotknout, že zde existuje i opačná cesta, tudíž finance ze spořícího účtu lze převádět i zpět na běžný účet. Pakliže tedy potřebujete rychle své finanční prostředky, tak o tuto možnost nebudete v případě spoření u ČSOB okradeni.

Kdybychom si měli udat hlavní výhody spořícího účtu u ČSOB, tak kromě již zmíněno úročení bychom mohli mluvit o flexibilitě. Toto velmi moderní slovo znamená v našem případě schopnost banky ušít samotný spořící účet svým klientům přímo na míru. Velmi zajímavou už jakoby samozřejmostí je ta skutečnost, že váš účet bude veden zdarma. Pokud vlastníte účet u jiného bankovního ústavu než je ČSOB, tak nemusíte nikterak věšet hlavu, jelikož spořící účet si můžete klidně zřídit i v takovémto případě. Účet u ČSOB není podmínkou založení spořícího konta u této banky. Jinak velkou výhodou tohoto účtu je také ten fakt, že své finance sem můžete vložit jak v hotovosti, tak také převodem z kteréhokoliv účtu vedeného u různých bank. Jinak samotný základní úrok vám bude připsán ve čtvrtletním intervalu. Pokud se rozhodnete spořit i v některé z jiných měn, tak budete mít tu možnost. Jedná se především o společnou evropskou měnu euro a o americké dolary. K zavedení tohoto spořícího účtu vám bude stačit pouhý platný občanský průkaz.

Kdybychom se měli zmínit o některých mínusech, které tento účet skýtá, tak bychom zmínili hlavně jeden, a tím je ta skutečnost, že na tento účet musíte vložit minimální vklad v podobě 5 000 korun.

sponzorované odkazy