www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet CitiBank

Spořící účet CitiBank

Pokud se rozhodnete, že vaše peníze nenecháte jen tak ležet ladem, ale že jejich hodnotu zvýšíte anebo přímo znásobíte, tak určitě využijete některý z balíčků, které vám v dnešní době nabízejí mnohé bankovní ústavy. Většina těchto spoření disponuje velkým počtem výhod, nicméně existují i taková, která se jen tváří, že opravdu výhodná jsou, ale skutečnost je jiná.

V následujících řádcích si představíme spořící účet CitiBank. Než ale se samotným účtem začneme, tak je třeba si říci něco málo o CitiBank jako takové. Tato banka je nedílnou součástí nadnárodní společnosti Citi. Jedná se o jednu z největších a nejrozsáhlejších finančních skupin, které vůbec existují. Působí zhruba ve 100 zemích celého světa. V České republice nabízí tato banka kromě standardních bankovních služeb také možnost rychlých půjček anebo třeba různé speciální kreditní karty.

vyzkoušejte -> stavební spoření rychlé půjčky

Pro to, abyste si mohli u CitiBank zařídit spořící účet, je třeba mít zde také zavedený účet běžný. Ten se jakoby stává základním kamenem onoho účtu spořícího. Jinými slovy je doslova propojen s tímto účtem a finanční prostředky z běžného účtu přeposíláte na účet s vhodnější úrokovou sazbou, tedy účet spořící. Dít se takto může samozřejmě i v opačné směru, pakliže finance momentálně potřebujete. Je nutné nicméně zdůraznit, že další nevýhodou tohoto spořícího účtu je ta skutečnost, že jej nemůžete použít jako účet transakční. Běžné platby prostě jednoduše můžete provádět pouze z účtů, které jsou k tomu určené. Nicméně až takový problém to není, jelikož peníze prostě jen převedete na účet běžný a poplatíte si, co momentálně potřebujete. Zbytek pak můžete opět odeslat na účet spořící, pakliže ovšem nějaký je. K tomu, aby se vám s vašimi penězi pracovalo ještě lépe, můžete využít služeb, které se týkají nastavení toho jaké minimum a maximum zůstatku vám může na vašem účtu zůstat. Tato funkce se nazývá auto-sweep a můžete se o ní dočíst na internetových stránkách CitiBank. Pakliže nebudete chtít navštívit kamennou pobočku CitiBank, ale budete nutně potřebovat převést obnos peněz třeba ze spořícího účtu na běžný, tak není problém využít velmi moderní služby, která se nazývá CitiPhone a obsloužit své účty pomocí mobilního telefonu. Pokud dáváte přednost internetovému bankovnictví, tak pro vás bude určitě hračkou převádět peníze právě pomocí něj. Internetové bankovnictví se nazývá velmi jednoduše Citibank Online.

Přistupme ale konkrétně k jednotlivým výhodám spořícího účtu CitiBank. Co se týká samotného úroku, který by měl být jednou z hlavních příčin, proč si spořící účet založit, tak jeho výše činí 2,5%. Je nutné zdůraznit tu skutečnost, že na tuto úrokovou míru dosáhnete i tehdy, jestliže je na vašem účtu pouhá koruna. Je tedy fixní a nezáleží na tom, kolik na účtu momentálně máte. Jinak co se týká frekvence připisování úroku, tak ta je měsíční. Velkou výhodou je také to, že vaše peníze máte v podstatě stále k dispozici. Vaše peníze jsou také samozřejmě pojištěné, což ale vyplývá přímo ze zákona a banky mají povinnost peníze svých klientů pojistit.

Určitě je také třeba upozornit na to, které služby máte v rámci spoření u CitiBank zdarma. Tou první je samotné zařízení celého spořícího účtu. Za vedení účtu taktéž nezaplatíte ani korunu. Zdarma budete mít také různé převody mezi běžným účtem a právě tímto spořícím. Pokud se rozhodnete změnit nastavení svého účtu anebo různé limity maxima či minima, tak také nic nezaplatíte. Jinak ke zřízení účtu budete potřebovat vaši občanskou legitimaci.

Mezi nevýhody spoření u CitiBank bychom řadili snad jen ono povinné spojení spořícího účtu s tím běžným, u kterého budete muset chtě nechtě platit poplatky za jeho vedení.

sponzorované odkazy