www.Spořicí-účty.org • přehled spořicích účtů a kont v ČR

Spořící účet BAWAG Bank

Spořící účet BAWAG Bank

Pokud chcete zhodnotit své finance, tak je naprosto bezpředmětné využívat pouze běžných účtů, jelikož tak se vám rozhodně vaše finance nerozrostou. Pokud potřebujete, aby za vás vydělávaly vaše peníze, tak určitě zvolte některý ze spořících účtů, které nám nabízejí tuzemské bankovní ústavy.

Jedním z takovýchto kont je spořící účet BAWAG Bank. Právě spořící účet, jehož autorem se stala BAWAG Bank, nabízí svým klientům velmi příjemné zhodnocení jejich financí. Než přejdeme k samotnému spořícímu účtu, tak je třeba si něco říct o BAWAG Bank. Tento finanční ústav působí na české trhu již od roku 1991. V tuzemsku naleznete několik jeho kamenných poboček, které však při dnešních technických možnostech pravděpodobně ani nebudete nuceni využít. Co se týká samotného spořícího účtu, tak jeho největší devízou se pravděpodobně stala úroková sazba, která činí velmi zajímavých 3,5 %. To vše platí pro zůstatek ve výši 500 korun. Samotný spořící účet nabízí několik služeb, za které nezaplatíte při jeho zřízení ani korunu.

Zkusme si vyjmenovat alespoň několik záležitostí, za které nebudete muset při zřízení spořícího konta BAWAG Bank platit. Jestliže se rozhodnete pro tento účet, tak vězte, že za jeho založení nebudete muset platit. To samé platí i u jeho vedení. Pokud se rozhodnete toto spoření ukončit, tak vás to také nebude stát nic. Doslova ideální záležitostí, kterou budete mít zadarmo k dispozici, je ovládání spořícího konta přes internet. Pokud disponujete připojením k tomuto výdobytku moderní techniky, tak vám nic nebrání v tom, abyste si mohli kontrolovat stav vašeho spořícího účtu. Co se týká internetu, tak kromě kontroly stavu vašeho spořícího účtu můžete využít také přímého internetového bankovnictví, platit své účty a naopak zvyšovat své finance na spoření. Pokud budete chtít, tak si samozřejmě můžete zařídit trvalý příkaz k úhradě. Ten první, který založíte, budete mít zadarmo. Jinak jednou za čtvrt roku vám bude chodit výpis od BAWAG Bank, který vám sdělí, jak na tom s vašimi financemi uloženými na spořícím účtu BAWAG Bank jste.

vyzkoušejte -> stavební spoření rychlé půjčky

Pokusme se nyní nějakým způsobem říct, které výhody by vás měly motivovat k tomu, abyste si tento spořící účet zařídili i vy. První velkým lákadlem, proč si tento účet založit, se stala bezesporu již zmiňovaná úroková sazba, která se pohybuje kolem 3,5%. V určitých fázích tomu může být i jinak, jelikož banka s tímto procentem manipuluje. Nikoliv však v průběhu spoření. Ideální záležitostí se stala hlavně ta skutečnost, že k tomu, abyste mohli mít účet u BAWAG Bank, není třeba, abyste si zřizovali speciální běžný účet u této banky. Svůj finanční ústav, na jehož poměry jste již zvyklí, měnit rozhodně nemusíte. Velkou výhodou spořícího účtu BAWAG Bank se také stalo to, že zde v podstatě neexistuje žádná výpovědní lhůta, která by vás omezovala v tom, kdy si peníze můžete vybrat a kdy nikoliv. U spořícího účtu BAWAG Bank si jednoduše své finance můžete vyzvednout kdykoliv budete chtít. Co se týká samotných úroků, tak ty vám budou připisovány v měsíčním intervalu. Jestliže si budete chtít své peníze vybrat, tak samozřejmě nemusíte chodit na kamennou pobočku, ale klidně můžete zapnout pouze počítač připojený na internet a peníze si kamkoli převést.

K tomu, abyste si mohli založit tento spořící účet, je třeba dosáhnout věku 18 let, mít u sebe platnou občanskou legitimaci a vložit minimální částku v podobě 500 korun.

Kdybychom se měli zmínit o nevýhodách tohoto účtu, tak mezi ně patří zejména zpoplatnění ochozích plateb v podobě 10 korun a také ta skutečnost, že za výběr hotovosti zaplatíte 30 korun.

sponzorované odkazy